



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 38 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LCD, WDT |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 38 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 24 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$3.37270
Ext.Price$3.37270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.37270 | $3.37270 |
| 10 | $2.42201 | $24.22010 |
| 25 | $2.42080 | $60.52000 |
| 50 | $2.41959 | $120.97950 |
| 100 | $2.41838 | $241.83800 |
| 300 | $2.41717 | $725.15100 |
| 500 | $2.41603 | $1208.01500 |
